Floreer.nu: Weer eigenaar worden

Resultaatgericht, mensgericht en ontwikkelingsgericht; een veelzijdige en bijzondere aanpak die zorgt dat mensen zich gehoord, gesteund en gestuurd weten. Een aanpak die ertoe leidt dat medewerkers weer grip krijgen op hun talenten, professioneel gelukkiger zijn en duurzamer inzetbaar zijn.


Uitgave: Jan-Feb 2016
Thema’s: Coachingstrajecten Coachen Loopbaanbegeleiding Personeel & Organisatie

‘Ik geloof écht in het kunnen van mensen. Het mooiste is als medewerkers zich opnieuw bewust worden van hun sterktes. Als ze opnieuw durven te zijn wie ze zijn en in beweging komen. Dat ik het instrument ben dat dit proces in werking stelt, geeft me enorme voldoening.’ Het enthousiasme straalt van Marjanka Houben af als ze vertelt over Floreer.nu, het bedrijf dat ze ruim zes jaar geleden oprichtte en dat inmiddels dusdanig is gegroeid dat er binnenkort versterking komt.

Vier tanden van de vork

‘Voor loopbaanadvies, outplacementbegeleiding en duurzame-inzetbaarheidstrainingen en voor elke situatie waarbij iemand, professioneel gezien, niet lekker in zijn vel zit, kun je bij Floreer.nu aankloppen. De redenen kunnen uiteenlopend zijn, maar het daaropvolgend proces verloopt altijd volgens dezelfde methodiek. Die methodiek steunt op vier pijlers die onderling met elkaar in verband staan: leren, project, persoonlijke ontwikkeling en ontwikkeling van de omgeving. Het zijn de vier tanden van de vork. Zelf spreek ik liever van een hooivork’, lacht Marjanka, ‘daarmee kun je de boel namelijk flink opschudden.’

Groeien

‘Het uiteindelijke doel is dat de kandidaat weer eigenaar wordt van zijn loopbaan en stappen zet. Om dat doel te bereiken moet hij echter eerst stilstaan. In alle rust en met volle aandacht proberen we samen het plaatje compleet te krijgen. Waar staat de kandidaat nu en waar wil hij naartoe? Natuurlijk zijn er onderweg belemmeringen en blokkades, maar als iemand zich gewaardeerd voelt, krijgt hij meer zelfvertrouwen. En als hij zelfvertrouwen heeft, kan hij ook groeien. Daarom vraag ik altijd naar iemands successen. Het bevordert de zelfwaardering.’ 

Gas erop

Zodra de kandidaat weet wat hij wil, wil Marjanka er de vaart in hebben. ‘Ik ben nogal resultaatgericht. Dus gas erop!’ En resultaten worden zeer zeker behaald. Bij outplacementbegeleiding bedraagt haar slagingspercentage 85%. Kennis van de markt en een uitgebreid netwerk dragen daar uiteraard aan bij. Zelf ziet Marjanka de oprechte waardering voor mensen als haar succesfactor. Ik denk dat haar kandidaten dit zullen beamen.

Tekst: Gerda Baeyens
Fotografie: Marjo van de Peppel

< Alle thema's