Sinds kort zijn Van de Wouw en Polak volwaardig lid van het organisatieteam en helpen zij bij het op poten zetten van het Brabantse evenement in de Ireen Wüst IJshal. De twee jongelingen zijn behept met een enorme liefde voor het wielrennen, maar zagen die in de praktijk tot voor kort slechts tot uiting komen in het rijden van amateurkoersen. Inmiddels wordt de liefde ook op de werkvloer gekoesterd.
Ambitie
Van de Wouw en Polak begonnen in 2011 als gastheer bij de Zesdaagse van Brabant. Ze genoten van het werk binnen het wielrennen, de sport waar zij hun passie in kwijt kunnen, maar wilden eigenlijk wel meer doen dan alleen sponsoren begeleiden. Ze hadden ambities. Van de Wouw studeerde in het verleden Marketing Management in Tilburg, terwijl Polak in het laatste jaar van de studie sport, economie en communicatie aan de Fontys Economische Hogeschool zit. En allebei keken ze zodoende met kritische ogen naar de organisatie. Na een gesprek met stichtingvoorzitter John Kooij en organisator Frank Boelé waarin zij hun ambitie uitspraken, voegde het stichtingsbestuur de twee toe aan het team.
Conservatief
Inmiddels zijn de eerste vergaderingen achter de rug en zijn beide mannen klaar om de handschoen op te pakken. Polak hoopt vooral vernieuwing te brengen. "De wielerwereld is redelijk conservatief. En ondanks dat er in Nederland al aardig wat ten goede is veranderd - neem de tent in Tilburg en de nieuwe dernywedstrijden - kan het altijd beter. Naar mijn mening wordt er nog te veel in dezelfde patronen gedacht. Qua promotionele uitingen is het bijvoorbeeld vrij klassiek. Website, foldertje, advertentie in de krant. Daar kunnen we nog stappen in maken."
Groter publiek
Van de Wouw vindt dat de Zesdaagse in Brabant nog veel populairder kan worden
dan die al is. "In geen enkele andere sport komen topsport en entertainment zo samen. Daarnaast zien de toeschouwers de renners veel vaker voorbij komen dan in het wegwielrennen. Mede hierom denk ik dat de zesdaagse zich onder een nog groter publiek kan profileren. Het is een uitdaging om dat te bewerkstelligen."