Executive Car Lease & Renting: Grensoverschrijdend

Iedereen die in Nederland werkt en in België woont, heeft te maken met wetgeving in beide landen. Ook als het om de zakenauto gaat. De Nederlandse onderneming draagt immers de kosten voor de auto op Belgisch kenteken. Hierbij zijn veel aspecten die in België net even anders zijn geregeld dan in Nederland. Denk aan BTW, kentekenregistratie en belasting in verkeersstelling. Executive Car Lease & Renting (ECLR) heeft zich gespecialiseerd in leasing van auto’s in grensoverschrijdende situaties in de Benelux.


Uitgave: Mei-Juni 2013
Thema’s: Autoverhuur Lease

‘Speciaal voor ‘Nederbelgen’ bieden we de IC®-Netto Operational Lease aan’, legt Roy Stofregen van ECLR uit. ‘Dit is een leaseoplossing die kostenbesparend is en waarvan inmiddels vele honderden bedrijven gebruik maken. De eerste besparing komt voort uit het feit dat de auto op Belgisch kenteken wordt geleased en er dus geen Nederlandse BPM van toepassing is. Het Nederlandse leasecontract wordt gebaseerd op de veel lagere Belgische investering. De tweede besparing wordt gerealiseerd door het feit dat de leasetermijnen worden gefactureerd met Nederlandse BTW, die volledig verrekenbaar is. Dit in tegenstelling tot de situatie bij aankoop van een Belgische auto, waarbij de Belgische BTW slechts voor de helft terugvorderbaar is.’

Voordelen
‘Alle Nederlandse ondernemingen die mensen in dienst hebben die woonachtig zijn in België, komen in aanmerking voor deze leaseoplossing. Dit geldt zowel voor DGA’s, als voor werknemers. De nationaliteit is niet relevant’, legt Roy uit als ik vraag wie hiervoor in aanmerking komen. Een opsomming van de voordelen van
IC®-Netto Operational Lease:
• De oplossing voor een Nederlands leasecontract voor een Belgische personenauto;
• De auto is niet belast met Nederlandse BPM;
• Alle autokosten worden door de Nederlandse onderneming gedragen, waardoor de BTW voor 100% terug te vorderen is;
• Operationele lease, dus off-balance voor de Nederlandse onderneming;
• De koopoptie kan zowel zakelijk als privé gelicht worden;
• De auto wordt op Belgisch kenteken en op privé naam ingeschreven in België;
• Vrije keuze van autodealer zowel in België als in Nederland (export door
ECLR).

‘Door de jarenlange ervaring in deze specifieke markt, kennen we de regelgeving in beide landen op dit gebied tot in detail’, vertelt Roy. ‘Uiteraard kan het onderwerp ook worden voorgelegd aan de accountant of fiscalist van de ondernemer. ECLR staat de ondernemer, of diens adviseur, graag te woord om hem te informeren over de mogelijkheden. Alle administratieve zaken die er bij komen kijken, kunnen we regelen zodat de ondernemer daar geen omkijken naar heeft’, besluit Roy.

www.executivecarleaserenting.com

< Alle thema's