De Cromvoirtse: Uniek in de wereld

Afgelopen zomer kregen klanten van deze metaalspecialist er als het ware een heel eigen fabriek bij. Online kunnen zij de verregaand geautomatiseerde productiefabriek zelf aansturen. Klanten maar ook branchegenoten reageren belangstellend op deze innovatieve ontwikkeling, ontstaan uit het creatieve brein van de heren Van den Hurk en Verschuuren, beiden directeur eigenaar van De Cromvoirtse.


Uitgave: Nov-Dec 2012
Thema’s: Metaalbewerking Innovatie

Wie het terrein van De Cromvoirtse oprijdt, wordt verwelkomd door de vlag van Merk Brabant die hoog in de mast wappert, als teken dat succes en plezier samengaan. Vorig jaar is dit bedrijf uitgeroepen tot partner van deze club. Het economische succes van Brabant is te danken aan een combinatie van innovatie, ondernemerschap, creativiteit en passie. Daarvan getuigt ook De Cromvoirtse. Door digitale ontwikkeling op het gebied van offerte- en orderafhandeling en automatische aansturing van de plaatverwerkingsafdeling, zijn ze in staat razendsnel, ook in kleine series, klantenorders van gesneden profiel en plaat uit te leveren. Ronnie van den Hurk (44): 'De innovatie zit in de koppeling tussen ons webportaal en de computer aangestuurde fabriek en is een antwoord op de economische crisis. Klanten zijn kritischer geworden. Continu kijken ze waar ze kosten kunnen besparen, maar tegelijk eisen ze als afnemer hoogwaardige producten. Met dat gegeven zijn we ruim twee jaar geleden gaan stoeien. Mede door gebruikmaking van de expertise van ons netwerk zijn uiteindelijk alle puzzelstukjes op zijn plaats gevallen. De nieuwe hal van 2000 vierkante meter herbergt een torenhoog plaatwerkmagazijn met 930 palletplaatsen. Een robotwagen, gekoppeld aan twee moderne lasersnijmachines, rijdt af en aan om platen te pakken, te plaatsen en weer weg te leggen. Dit gebeurt met de grootste precisie en snelheid.'

Efficiency
'Uniek is dat we ook restanten volautomatisch kunnen bewerken. Zo voorkomen we verspilling van het restmateriaal. De Cromvoirtse is wereldwijd nog het enigebedrijf dat volgens dit systeem werkt', legt Jan-Willem Verschuuren (46) trots uit. 'Omdat we snel en flexibel kunnen leveren en de doorlooptijd minimaal is, heeft de klant geen onnodig vermogensbeslag in voorraden. Door het unieke bestel- en leveringssysteem kunnen klanten onze fabriek 24/7 zelf aansturen. De door hen ontworpen producten worden via het webportaal binnen enkele minuten berekend en gecontroleerd op maakbaarheid.' Beide heren zijn zichtbaar enthousiast. Behalve kennis en ondernemerschap heeft dit plezier geleid tot succes.

< Alle thema's