‘Deze stap is helemaal in lijn met onze strategie om dé fullservice dienstverlener van Zuid-Nederland te worden’, zegt Pascal Kosters, bestuurder van HLB Van Daal. HRM101 gaat als zelfstandig bedrijf onder de vlag van HLB Van Daal opereren. Gijs van Zon is de oprichter van HRM101 (dat sinds 2016 bestaat) en is medeaandeelhouder en algemeen directeur in de nieuwe situatie. Gijs: ‘Momenteel ondersteunen we met 22 gedreven salarisadministrateurs en hrm-adviseurs ondernemende werkgevers in met name het mkb bij alle personele vraagstukken waar zij mee te maken hebben. Dit varieert van het verzorgen van de personeels- en salarisadministratie tot de ontwikkeling en groei van personeel.’
Een efficiënte samenwerking
De professionals van HRM101 zijn verspreid over de verschillende kantoren van HLB Van Daal. Gijs: ‘De salarisadministrateurs zitten grotendeels samen in Waalwijk, dat is voor de efficiënte verwerking en afstemming onderling wel zo handig. De hrm-adviseurs hebben als standplaats Valkenburg, Gemert, Schijndel, Dongen en Waalwijk. Daardoor zitten we zo dicht als mogelijk bij de klant en verstaan we ook de taal van de ondernemende werkgevers die we lokaal bedienen.’ De kennis en kunde van de eigen adviseurs van HRM101 wordt daar waar nodig aangevuld door de specialistische partners van HRM101, bijvoorbeeld op de vakgebieden pensioen, arbobeleid en verzuim.
Pascal Kosters: ‘We bemerkten de laatste jaren een toenemende vraag vanuit onze klanten naar advisering bij HRM-vraagstukken, denk aan hulp bij het opzetten van een functiegebouw of het uitvoeren van assessments, maar ook aan het opzetten van een personeelshandboek en ondersteuning bij werving & selectie en coaching van personeel. Gijs heeft het afgelopen jaar flink gebouwd met het team en inmiddels zijn we goed vertegenwoordigd op alle kantoren om deze vraag naar HRM-advisering te kunnen beantwoorden.’
Mee in de snelle digitalisering
HRM101 werkt met de beste standaarden, de nieuwste toepassingen en meest up-to-date inzichten op gebied van hrm. Gijs: ‘Er was al een mooie basis neergezet door HLB Van Daal. We hebben op deze fundamenten voortgebouwd en kunnen nu voldoen aan de vraag in de markt. Deze gaat ook in ons vakgebied gepaard met de snelle digitalisering. Veel hrm-vraagstukken worden opgelost en HR-processen worden ondersteund met behulp van online applicaties en tools, denk aan assessments, personeelsadministratie, maar ook werving & selectie, competentiemanagement en de gesprekscyclus. We zorgen ervoor dat we onze klanten op een moderne, efficiënte, maar betaalbare wijze kunnen ondersteunen en adviseren.’ Voor de adviseurs van HRM101 is het richting klanten prettig dat zij in de nieuwe samenwerking met HLB Van Daal kunnen terugvallen op fiscale en juridische specialisten die het bedrijf al in huis heeft. ‘Hrm-vraagstukken overlappen vaak met deze vakgebieden en het is voor onze klanten ideaal dat we alle specialisten onder één dak hebben. Zo kunnen we ze optimaal bedienen, ongeacht het vraagstuk dat ze hebben’, zegt Gijs.