Kasteel Maurick: Voor oude liefdes en nieuwe vriendschappen

Symbolischer kan bijna niet: exact een jaar nadat Kasteel Maurick noodgedwongen de poorten sloot en couverts werden opgeborgen, tekenden de nieuwe eigenaars Klaas van Leengoed en Niek van Lieverloo de huurovereenkomst. Samen schrijven ze de volgende bladzijdes van het Maurick-verhaal.


Uitgave: Sept-Okt 2015
Thema’s: Horeca Meeting Management Meeting management & horeca Hospitality Hotel Conferentieoord

Dat de heropening veel mensen met vreugde vervult, blijkt ook tijdens dit gesprek. Onaangekondigd dient zich namelijk een Engelstalige bezoeker aan. De man vertelt hoe hij zeven jaar geleden een receptie in het kasteel had, recent hoorde over de nieuwe start en daarom - gewapend met zijn camera - alvast een kijkje komt nemen. Dat er vanaf 5 september opnieuw binnen de eeuwenoude muren gedineerd kan worden, vindt hij dan ook ‘very exciting’. 

Vroegtijdige vuurdoop 
‘Niet alleen wij geloven in Maurick’, zegt Klaas. ‘Dat hebben we de afgelopen tijd meer dan eens ervaren. Want hoewel we op 5 september officieel de deuren geopend hebben, hebben we te midden van de verbouwings- werkzaamheden al een condoleancereceptie en een bruiloft geherbergd. Het eerste op uitdrukkelijk verzoek van de familie, het tweede omdat het bruidspaar te maken had met een overboeking. Een vroegtijdige vuurdoop die perfect is verlopen. Dat we voor de komende maanden al 58 boekingen hebben staan, toont hoe graag men wil dat het kasteel weer open is.’

Culinaire top

‘Van oudsher komt men hierheen voor het goede eten. Met chef-kok en mede-eigenaar
Niek van Lieverloo, wordt het culinaire topniveau méér dan gehandhaafd’, stelt
Klaas. ‘Bij Niek gaat het bovendien om veel meer dan het gerecht zelf. Omdat het
gebouw zich niet leende voor een open keuken, bedacht hij bijvoorbeeld de chef’s
table. Gezeten tussen de potten en pannen, hebben gasten op die manier toch voeling
met de (hectiek van) de keuken.’

In fases
‘Op de bovenverdieping van het poorthuis lenen twee compleet vernieuwde, stijlvolle
zalen zich voor zakelijke vergaderingen of private dining. In de Orangerie kunnen
200 tot 400 gasten terecht voor feestjes, congressen of grootschalige bijeenkomsten.
En in de Hendrik van Maurick, het vernieuwde restaurant, kan men aanschuiven
voor stijlvolle, ambachtelijke gerechten met de vertrouwde Maurick-kwaliteit. In
mei 2016 begint de tweede fase van het renovatieproces. Dan wordt het kasteel zelf
aangepakt en komt er ook een brasserie. Kortom, Niek en ik willen er alles aan doen
om Kasteel Maurick nog meer van en voor deze regio te maken.’

Tekst: Gerda Baeyens
Fotografie: Marjo van de Peppel

< Alle thema's